Hög noggrann RV-reducerare för svetspositionering

Beskrivning
● Svetslägesställaren består av en rotationsenhet för arbetsbord, en vändningsenhet och ett elektriskt styrsystem.
● Positionerns rörelse kan snabbt styras med start- och stoppknappen.
● Utökningsfunktion för trepunktslyftkontroll med annan utrustning.
● med fördelar som kompakt volym, snyggt utseende, låg vikt och enkel användning.
● Specialdesign enligt kundens arbetsstycke och svetsprocedur finns tillgänglig på begäran
Positionerns vridbord kan vara runt eller i formen ovan.
Svetsvridbordets storlek och axelns nyttolast kan anpassas.
● Kan anpassas till andra robotmärken som Fanuc, ABB, KUKA, Yaskawa. (Kunderna måste erbjuda motorritning, sedan lämnar vi installationshålet baserat på motorritningen)
PLC-skåp är valfritt.
Positioneringsdiameter
| Modell | JHY4030U-120 |
| Nominell ingångsspänning | Enfas 220V, 50/60HZ |
| Motorisoleringsklass | F |
| Arbetsbord | 1200 * 650 mm / diameter 1200 mm (kan anpassas) |
| Vikt | Cirka 400 kg |
| Max nyttolast | Axiell nyttolast ≤300 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (>1000 kg kan anpassas) |
| Repeterbarhet | ±0,1 mm |
| Stoppposition | Vilken position som helst |
Huvudprodukter för vår svetspositionerare
1-axlig svetspositionerare med roterande huvud och svans
1-axlig vertikal roterande svetspositionerare för huvudstock
1-axlig horisontell roterande svetspositioner
2-axlig P-typ svetspositionerare
2-axlig U-typ svetspositionerare
2-axlig L-typ svetspositionerare
3-axlig horisontell svetspositionerare
3-axlig upp-ner-vändbar svetspositioner
Paket: Trälådor
Leveranstid: 40 dagar efter mottagen förskottsbetalning
Vanliga frågor
F: Är vi ett handelsföretag eller en tillverkare?
A: Vi är en tillverkare med mer än 10 års erfarenhet.
F: Har ni er egen svetsrobot?
A: Ja. Vi är även tillverkare av svetsrobotar.
F: Var ligger er fabrik? Hur kan jag besöka den?
A: Vår fabrik ligger i Wuxi stad i Kina.
F: Hur kan ni garantera produktkvaliteten?
A: Vi har ett strikt kvalitetskontrollsystem i produktionsprocessen och vi välkomnar kunder som kommer och besöker oss för att kontrollera produktkvaliteten före leverans.
F: Hur lång är garantiperioden?
A: Ett år.






