hög noggrann svetspositionerare med motorservo
Positionerns mått

Beskrivning
2-AXLIG SERVOPOSITIONERARE
- Positionerare för svetsrobotsystem
-1 axel kan roteras horisontellt och den andra axeln kan fällas upp och ner för flervinkelsvetsning av komplexa arbetsstycken
- Positioneraren använder samma drivanordning som roboten och är tillgänglig med hög hastighet, hög precision och hög nyttolast
- Ger högre svetskvalitet
- En kompakt kaross med förbättrat tillåtet moment, tröghetsmoment och lastkapacitet kan realiseras
Kan anpassas till andra robotmärken som Fanuc, ABB, KUKA, Yaskawa. (Kunderna måste erbjuda motorritning, sedan lämnar vi installationshålet baserat på motorritningen)
PLC-skåp är valfritt.
Positioneringsdiameter
| Modell | JHY4030P-080 |
| Nominell ingångsspänning | Enfas 220V, 50/60HZ |
| Motorisoleringsklass | F |
| Arbetsbord | Diameter 800 mm (kan anpassas) |
| Vikt | Cirka 400 kg |
| Max nyttolast | Axiell nyttolast ≤300 kg / ≤500 kg (>500 kg kan anpassas) |
| Repeterbarhet | ±0,1 mm |
| Stoppposition | Vilken position som helst |
Paket: Trälådor
Leveranstid: 40 dagar efter mottagen förskottsbetalning
Vanliga frågor
1. F: Kan jag använda er positionerare för min Fanuc/Abb/Kuka/Yaskawa-robot?
A: Ja. Men motorn måste erbjudas och installeras av dig själv.
2. F: Kan din position ändras synkroniserat med din robot?
A: Ja.






