Högeffektiv 3-axlig roterande svetspositioner
Positionerns mått

Beskrivning
● Denna 3-axliga positionerare består av en rotationsenhet för arbetsbord, en horisontell rotationsenhet för ramen och ett elektriskt styrsystem.
● 2 arbetsbord på en positionerare, arbetet med att bara lasta och lossa arbetsstycket på ena sidan, vilket förbättrar arbetseffektiviteten avsevärt och minskar utrymmet.
● Positionerns rörelse kan snabbt styras med start- och stoppknappen.
● Kan anpassas till andra robotmärken som Fanuc, ABB, KUKA, Yaskawa. (Kunderna måste erbjuda motorritning, sedan lämnar vi installationshålet baserat på motorritningen)
PLC-skåp är valfritt.
Positioneringsdiameter
| Modell | JHY4030S-180 |
| Nominell ingångsspänning | Enfas 220V, 50/60HZ |
| Motorisoleringsklass | F |
| Arbetsbord | 1800 * 800 mm (kan anpassas) |
| Vikt | Cirka 1600 kg |
| Max nyttolast | Axiell nyttolast ≤300 kg / ≤500 kg / ≤1000 kg (>1000 kg kan anpassas) |
| Repeterbarhet | ±0,1 mm |
| Stoppposition | Vilken position som helst |
Huvudprodukter för vår svetspositionerare
1-axlig svetspositionerare med roterande huvud och svans
1-axlig vertikal roterande svetspositionerare för huvudstock
1-axlig horisontell roterande svetspositioner
2-axlig P-typ svetspositionerare
2-axlig U-typ svetspositionerare
2-axlig L-typ svetspositionerare
2-axlig lyftande L-typ svetspositioner
3-axlig horisontell svetspositionerare
3-axlig upp-ner-vändbar svetspositioner
2-axlig svetspositionerare med justerbart huvud och bakstycke
Paket: Trälådor
Leveranstid: 40 dagar efter mottagen förskottsbetalning
Vanliga frågor
F: Är vi ett handelsföretag eller en tillverkare?
A: Vi är en tillverkare med mer än 10 års erfarenhet.
F: Har ni er egen svetsrobot?
A: Ja. Vi är även tillverkare av svetsrobotar.
F: Kan positioneraren placeras på kundens logotyp?
A: Ja, vi kan sätta din egen logotyp på den.
F: Hur kan ni garantera produktkvaliteten?
A: Vi har ett strikt kvalitetskontrollsystem i produktionsprocessen och vi välkomnar kunder som kommer och besöker oss för att kontrollera produktkvaliteten före leverans.
F: Hur lång är garantiperioden?
A: Ett år.






