rörvändningssvetsningslägesställare med motorservo
Positionerns mått

Beskrivning
- Denna rörsvetsningspositionerare används för olika tillämpningar, från rörspolning till positionering av mycket långa delar som chassikomponenter eller gatubelysningsstolpar.
- Svetslägesställare ökar produktiviteten avsevärt vid svetsning av rör, axlar, hjul, böjar och andra rördelar.
- Svetsvridbordets storlek och axelns nyttolast kan anpassas, chuckar och stödhjul finns tillgängliga.

- Kan anpassas till andra robotmärken som – Fanuc, ABB, KUKA, Yaskawa. (Kunderna måste erbjuda motorritning, sedan lämnar vi installationshålet baserat på motorritningen)
- PLC-skåp är valfritt.
Positioneringsdiameter
| Modell | JHY4010T-050 |
| Nominell ingångsspänning | Enfas 220V, 50/60HZ |
| Motorisoleringsklass | F |
| Arbetsbord | Diameter 500 mm (kan anpassas) |
| Vikt | Cirka 400 kg |
| Max nyttolast | Axiell nyttolast ≤100 kg / ≤300 kg / ≤500 kg (kan anpassas) |
| Repeterbarhet | ±0,1 mm |
| Stoppposition | Vilken position som helst |
Ansökan
Bildelar, cykeldelar, bildelar, stålmöbler, ny energi, stålkonstruktion, byggmaskiner, träningsutrustning etc.
Paket: Trälådor
Leveranstid: 40 dagar efter mottagen förskottsbetalning
Vanliga frågor
1.Q: Hur väljer man svetspsitioner?
A: Vänligen berätta vikten, måtten på ditt arbetsstycke och visa oss bilderna på dess svetsposition, så rekommenderar vi dig lämplig svetspositionerare.
2. F: Kan jag använda er positionerare för min Fanuc/Abb/Kuka/Yaskawa-robot?
A: Ja. Men motorn måste erbjudas och installeras av dig själv.
3.Q: Accepterar ni anpassade beställningar?
A: Ja, vi kan designa positioneraren med olika nyttolast och arbetsbordsstorlekar.







